Knižní tipy na duben

Ahoj knihomolové a knihomolky!

V dnešním článku bych vám chtěla představit své knižní tipy na měsíc duben (jak jste si jistě všimli z názvu článku). Březen byl plný novinek a duben nebude vůbec pozadu. Tentokrát bych vám chtěla představit tři knižní novinky, které podle anotace vypadají fakt hustě. Jaké to jsou? Pojďme na to!

---


První knihou bude jistě známá kniha Smrtka od Neala Shustermana z nakladatelství Yoli. Jedná se o zajímavé fantasy plné tématu o smrti (jak název vypovídá). Já se na knihu chystám v angličtině (ať už ta knížka konečně přijde).

Smrtka
(zdroj: databazeknih.cz)
Anotace:
Svět bez hladu, nemocí, válek, bídy. To vše se lidstvu povedlo. Zvítězilo dokonce i nad smrtí. Scythové jsou nyní jediní, kdo může ukončit jakýkoliv život a je jim přikázáno tak činit s cílem udržet objem populace pod kontrolou.

První část strhující nové knižní série od Neala Shustermana, autora čtenářského hitu Bez šance. Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.

Datum vydání: 13. 4. 2018

---

Mým dalším knižním tipem bude také známá kniha – Prohnilé město od známé autorky Leigh Bardugo. Jedná se o druhý (a poslední) díl ze série Šest vran. Už se také těšíte? Já se na ni chystám v češtině. Troufnete si na verzi v angličtině?

Prohnilé město
(zdroj: databazeknih.cz)
Anotace:
Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?

Datum vydání: 24. 4. 2018

---

Poslední knihou, kterou bych vám chtěla představit, je A každé ráno je cesta domů delší a delší z pera Fredricka Backamana. Jedná se o poměrně neznámou novinku z nakladatelství Host. Dle mého jde o dojemný příběh, který si zaslouží pozornost. Co na knihu říkáte?

A každé ráno je cesta domů delší a delší
(zdroj: databazeknih.cz)
Anotace:
I loučení bolí méně, když na něj nejste sami.

Děda a Noah si povídají na lavičce. Pod lavičkou roste hyacint, stejný si děda kdysi pěstoval i na zahrádce.

Děda s Noahem si můžou povídat úplně o všem. O všech otázkách života, závažných i nicotných. Při rozhovorech s vnukem si děda vždycky vzpomene, jak se zamiloval do babičky a jak o ni pak přišel. Zatím ji pořád vidí před sebou, a děsí se dne, kdy si ji už nebude schopný vybavit.

Cítí, že jeho svět se mění. Proto by rád zůstal tady na lavičce, kde je stále ještě obklopuje silná vůně hyacintu. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit to nejtěžší: rozloučit se.

Fredrik Backman v knize líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Činí tak něžně a způsobem, jak to dovede jen on.

Datum vydání: již vyšlo

---

To je ode mne ze světa knižních novinek dnes vše. Zaujala vás některá z těchto knih? Na jaký titul se těšíte nejvíce vy? :)

2 komentáře:

  1. Se Smrtkou rozhodně souhlasím. Už jsem ji četla a je naprosto... brutální a úchvatná! Autor je prvotřídní tyran, radost od něj číst příběhy. Bez šance mě natolik rozervalo na kusy, že jsem ji nemohla mít ani v knihovničce, jak mě děsila. Titul Frederika Backmana bude hodně emotivní. Zajímalo by mě to, ale nepustím se do toho, protože by mě to určitě emotivně srazilo na kolena. Zajímavé dubnové knižní tipy, já mám vybrané jiné knihy, ale tyhle budou taky hodně dobré! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak ti potom o knize poreferuji, jestli se k ní někdy dostanu Hodně mě zaujalo téma a nemohla jsem knihu nezmínit. Tak hezké čtení :)

      Vymazat